Pierwsza połowa dobra, druga nieco gorsza

W czwartek 8 lutego Powiślak wyjechał do Lublina by zagrać sparing z tamtejszą Lublinianką. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, gdyż już w 4 minucie Hubert Wójcik wyszedł sam na sam z bramkarzem gości na rogu szesnastki i pokonał bramkarza. Nie cieszyliśmy się jednak zbyt długo z przewagi. Już w 9 minucie Patryk Kędra sfaulował zawodnika gospodarzy przed polem karnym czego następstwem było zdobycie bramki przez Lubliniankę. Powiślak szybko się podniósł i w 10 minucie Mateusz Murat wszedł między dwóch obrońców przeciwników i zdobył gola na 1:2. Nasza drużyna miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji by strzelić bramkę jak na przykład: akcja z 12 minuty gdzie Mateusz Murat dostał piłkę przed polem karnym, podał do Wojciecha Sadurskiego a on z kolei do Damiana Rułki, który oddał strzał z dość nieprzyjemnej pozycji po czym piłka minęła bramkę; czy akcja z 25 minuty kiedy to Krystian Salamandra wszedł w pole karne mijając trzech obrońców i oddał strzał, jednak bramkarz z Lublina był na posterunku. Cztery minuty później Wojciech Sadurski był faulowany w polu karnym a jedenastkę wykorzystał Damian Rułka. Swoje szanse miała także Lublinianka. W 36 minucie jeden z zawodników wyszedł sam na sam z Maksymilianem Zolechem, który kapitalnie wybronił ciężki strzał. W innych akcjach rywali obrońcy Powiślaka na czele z Patrykiem Kędrą dobrze bronili. W 41 minucie przydarzył się błąd i Lublinianka strzeliła bramkę z główki na 2:3. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Druga połowa w naszym wykonaniu była gorsza. Przez popełnianie głupich błędów straciliśmy trzy bramki a gdyby nie interwencje Cezarego Gogacza i obrońców mogliśmy stracić i więcej. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Lublinianki Lublin.

Skład Powiślaka

Maksymilian Zolech (46' Cezary Gogacz) - Przemysław Czarnobil (46' Bartłomiej Gąska), Patryk Kędra, Jan Reniuszek (46' Jakub Stalęga), Kamil Piotrowski (46' Bartłomiej Lewtak), Hubert Wójcik (46' Sebastian Tusiński), Hubert Hałas (46' Karol Kwiatek), Damian Rułka, Krystian Salamandra (46' Piotr Wójcik), Mateusz Murat (50' Kamil Piotrowski, 80' Adrian Płowaś), Wojciech Sadurski (46' Albert Bielawski).

8 lutego 2018, 10:00 - Lublin

Lublinianka Lublin vs Powiślak Końskowola 5:3 (2:3)

Bramki: Hubert Wójcik 4', Mateusz Murat 10', Damian Rułka 29'

Żółte kartki: -