Z piekła do nieba

W sobotę 20 kwietnia rezerwy Powiślaka grały na wyjeździe z drugą drużyną Stali Poniatowa. W 4' Łukasz Stępień w dobrej sytuacji uderzał z główki, jednak piłka minęła bramkę rywali. Tu sprawdziło się piłkarskie przysłowie "niewykorzystane sytuację lubią się mścić". W tej samej minucie gospodarze wyprowadzili atak, dośrodkowali w nasze pole karne, gdzie dobrze ustawiony napastnik zdobył bramkę. Po stracie gola ruszyliśmy do ataku. Swoje sytuacje mieli Sebastian Tusiński i Łukasz Stępień, jednak nic z tego nie wynikło. Skuteczna za to była Stal, która wykorzystała naszą luke w obronie i podwyższyła prowadzenie na 2:0. Dwie minuty później Wojciech Sadurski w indywidualnej akcji okiwał dwóch rywali i skierował piłkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. Na drugie czterdzieści pięć minut wyszliśmy mocno zmotywowani. W 50' Wojciech Sadurski wyszedł sam na sam z bramkarzem z Poniatowej, lecz przegrał ten pojedynek. W 58' Hubert Wójcik otrzymał podanie na skrzydle, podał do Sadurskiego, który z kolei w tempo zagrał do Sebastiana Tusińskiego, a on pokonał goalkeepera. Było już 2:2. Niemalże dziesięć minut później Hubert Wójcik w idealnej sytuacji posłał piłkę nad poprzeczkę. W 70' bramkarz rywali złapał futbolówkę po podaniu swojego zawodnika, jednak sędzia nawet nie zareagował. W 73' faulowany przed polem karnym przeciwników był Przemysław Czarnobil. Do rzutu wolnego podszedł Damian Rułka, który zagrał do Jakuba Stalęgi, a on pięknym strzałem zdobył bramkę. Widniał wynik 2:3 dla naszej drużyny. Do końca spotkania swoje okazje mieli jeszcze oba zespoły, lecz ani jedni ani drudzy nie zdołali zdobyć kolejnych goli. Powiślak wrócił z piekła do nieba i ostatecznie wywiózł z Poniatowej trzy punkty.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Przemysław Czarnobil, Jan Reniuszek, Jakub Stalęga, Robert Białek - Hubert Wójcik, Damian Rułka, Albert Bielawski, Wojciech Sadurski - Sebastian Tusiński, Łukasz Stępień.

20 kwietnia 2019, 11:00 - Poniatowa
Stal II Poniatowa - Powiślak II Końskowola 2:3 (2:1)
Bramki: ? 4', ? 19' - Wojciech Sadurski 21', Sebastian Tusiński 58', Jakub Stalęga 73'

Żółte kartki: Przemysław Czarnobil, Patryk Suszek