Ambicja i zaangażowanie kluczem do sukcesu

W 7. kolejce Keeza klasy B Powiślak II Końskowola podejmował na własnym stadionie Gabaryty Dęblin. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu żółto-niebieskich. Przez dwadzieścia minut podopieczni Patryka Kędry oddali kilka niecelnych strzałów, ale to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 21' niepewnie do piłki wyszedł Damian Wójcik co wykorzystał napastnik przyjezdnych i głową umieścił futbolówkę w siatce. Po utracie gola zawzięcie próbowaliśmy wyrównać, jednak strzały Piotra Wójcika, Jana Reniuszka czy Patryka Kędry były minimalnie niecelne. Do przerwy widniał wynik 0:1 dla Gabarytów Dęblin.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć zdecydowanie inny zespół Powiślaka. W 49' Patryk Kędra huknął z dystansu i zdobył bramkę. Pięć minut później ten sam zawodnik dobiegł do odbitej piłki i powtórzył swój wyczyn kompletując dublet. Przez kolejne minuty ambitnie nacieraliśmy na przeciwników. W 64' Łukasz Stępień zagrał wzdłuż pola karnego gdzie dobrze znalazł się Albert Bielawski i podwyższył prowadzenie. Nie był to jednak koniec strzelaniny, gdyż w 79' po odbitej piłce Piotr Wójcik uderzył z około 18. metra i to on ustalił wynik meczu. Rezerwy Powiślaka pokazały charakter w drugiej odsłonie spotkania i pokonały Gabaryty Dęblin 4:1.

Skład Powiślaka II
Damian Wójcik - Szymon Grobel, Patryk Kędra, Hubert Wójcik, Jan Reniuszek - Łukasz Stępień, Damian Rułka, Jakub Kozak (46' Albert Bielawski), Patryk Kopiński, Piotr Wójcik - Michał Bicki (46' Patryk Kozak).

9 października 2021, 15:00 - Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola - Gabaryty Dęblin 4:1 (0:1)
Bramki: Patryk Kędra 49', 54', Albert Bielawski 64', Piotr Wójcik 79' - Adrian Jasek 21'

Żółte kartki dla Powiślaka: Damian Rułka, Jan Reniuszek

Sędziował: Mikołaj Szymecki (Lublin)